Czech (Čeština)

Kroužky OT

Stírací olejové ucpávky OT

Pro účinné stírání oleje

  • Mimořádně olejotěsné
  • Snadné zařazení do stávající ucpávky
  • Univerzální použití

Stírací upávky OT mají univerzální charakter a jsou vhodné pro těsnění pístových kompresorů ve všech aplikacích.

Stírací ucpávka OT představuje zlepšení oproti standardním olejovým ucpávkám. Místo tuhých stíracích kroužků, které jsou přitlačovány tlakem pružiny a mají boční vůli, je kroužek OT přitlačován k tělu ucpávky účinkem statického tření oleje a brání tak nadměrnému průniku oleje.

Stírací kroužky ucpávky OT jsou mimořádně těsně usazeny k pístnici. Tím je zajištěno vynikající těsnění i v případě opotřebených pístnic, které již nemají dobrou kruhovitost. Geometrie dvoudílných kroužků navíc umožňuje snadnou instalaci do původních ucpávkových těles.

Vysoký stírací účinek olejové stírací ucpávky OT fy HOERBIGER významně snižuje spotřebu oleje v kompresoru, čímž klesají i náklady na likvidaci použitého oleje. Toto řešení je tedy nejen ekologické, ale snižuje také provozní náklady. Vysoká spolehlivost také prodlužuje intervaly údržby.

Olejové ucpávky OT mohou být použity u pístnic o průměru od 13 do 130 mm (0,5 až 4,9"), pro staré i nové kompresory. Jsou vhodné pro celý běžný rozsah otáček kompresorů.

Technické údaje

Olejové stírací kroužky OT od do
Průměr pístnice 13 mm (0,5") 125 mm (4,9")