Czech (Čeština)

BCD ucpávkové kroužky

  • BCD Packing Ring BCD Packing Ring

Proti únikům a předčasnému opotřebení

  • Prodloužená životnost
  • Krátká délka ucpávky
  • Velmi nizký únik plynu

Těsnicí kroužky BCD od fy HOERBIGER jsou vhodné pro použití při zpracování zemního plynu a v petrochemickém průmyslu, zejména při stlačování technických plynů. Robustní těsnicí prvky nacházejí uplatnění i v potravinářském průmyslu a v obalové technice, například v průmyslových vzduchových kompresorech, při výrobě PET lahví a v kogeneračních elektrárnách s výrobou elektřiny a tepla.

Patentované segmentové kroužky pro těsnění pístnic jsou konstruovány na dlouhodobý bezúdržbový provoz s minimálními úniky. Segmentová koncepce je zřejmou výhodou oproti vlastnostem všech stávajících průmyslových standardů – například standardů pro radiální nebo tangenciální kroužky. Hlavní segmenty těsní pístnici a vytvářejí mezeru pro kompenzaci opotřebení. Závěrné segmenty zajišťují utěsnění v axiálním a radiálním směru Tato speciální konstrukce zajišťuje vyrovnání tlaku a zaručuje vysokou efektivitu po celou dobu životnosti. Dokonce i při zastavení kompresoru jsou úniky o 70 % nižší než u běžných řešení. Úzký design snižuje tření a s tím spojený nárůst tepla. Kromě toho je plocha těsnění kratší než u běžných ucpávek.

Životnost těsnících kroužků BCD je cca dvakrát až třikrát větší než u stávajících kroužků, které lze všeobecně a bez potíží vyměnit za kroužky BCD.

Technické údaje

Těsnicí kroužky BCD od do
Průměr pístnice 20 mm (0,78") 200 mm (7,87")
Tlak 3 bar 300 bar