Czech (Čeština)

Ventily CP

  • "Compression at the next Level."

Nízkoúdržbový a energeticky úsporný provoz kompresoru

  • Použití v kyslíkových a nízkoteplotních aplikacích
  • Optimalizovaný tvar kanálů
  • Plastové těsnící desky

Ventil CP představuje nejnovější inovaci mezi ventily HOERBIGER. K oblastem použití patří chemický, petrochemický a farmaceutický průmysl, zdravotnické aplikace, energetika, jakož i elektronický průmysl. Ventil CP je dobrou volbou také pro stlačování průmyslových plynů. K dalším oblastem použití patří systémy pro zkapalňování zemního plynu, etylenu, propylenu nebo propanu. Ventil CP se vyznačuje maximální efektivitou a pevností. Dovybavení starších kompresorů ventilem CP zvyšuje výkon systému.

Základem aerodynamicky tvarované těsnící desky ventilu CP je plastový materiál vyztužený uhlíkovým vláknem který zajišťuje nízké náklady na údržbu a dlouhou životnost. Následné poškození desek ventilu kovovými úlomky je omezeno. K inovačním prvkům ventilu patří pružiny, speciálně vyvinuté pro maximální dynamickou bezpečnost, a integrovaný antirotační element, který zajišťuje spolehlivé ovládání odtlačovacího koše při otevírání a zavírání, a to i při častých změnách zatížení kompresoru.

Ventil CP je vhodný pro kompresory s otáčkami do 1800 ot.min-1 a je k dispozici ve velikostech od průměru 79 do 212 mm (3,11 až 8,35"). Zdvih ventilu činí minimálně 1 mm (0,04") a maximálně 2,5 mm (0,1"); možnost skokové a plynulé regulace. Široký rozsah pracovních teplot od -200 do +210 ºC (-328 až +410 ºF) při maximálním tlaku 50 bar a tlakovém rozdílu 30 bar umožňuje skutečně široké použití. Hospodárný provoz systému ještě umocňují nízké tlakové ztráty. Úspory energie oproti konkurenčním ventilům dosahují až 9 %.

Technické údaje

Ventil CP od do
Maximální tlak 50 bar
Diferenční tlak 30 bar
Teplotní rozsah -200 °C (-328 ºF) +210 °C (+410 ºF)
Otáčky 1800 ot.min-1