Czech (Čeština)

Ventily CM

Výkonný kroužkový ventil pro vysokotlaké aplikace

  • Vedené kroužky zpevněné uhlíkovým vláknem, s nízkou setrvačností
  • Tvarovaný nárazník v antiadhezivním provedení
  • Pružinové hnízdo s optimalizovanou geometrií pružiny

Ventil CM je vhodný pro použití typicky ve vysokotlakých aplikacích, zejména při stlačování zemního plynu v zásobnících nebo v systémech pro těžbu plynu. K typickým oblastem použití tohoto ventilu patří také aplikace s vysoce stlačenými těžkými plyny, např. s nízkohustotním polyetylenem (LDPE).

K hlavním vlastnostem ventilu CM patří velká průtočná plocha a geometrie sedla optimalizovaná pro úzké kroužky, které jsou v něm uloženy. Tyto konstrukční prvky zvyšují účinnost oproti konvenčním ventilům tak, že i stávající kompresorové systémy po dodatečném vybavení ventily CM pracují při maximálním výkonu efektivněji. Nízká tlaková ztráta díky optimalizovaným průtočným otvorům, nízká hmotnost a současně vysoká odolnost proti rázům, těsnící kroužky z plastu vyztuženého uhlíkovým vláknem a pružiny na míru, dimenzované na maximální dynamickou bezpečnost, zajišťují efektivní provoz a dlouhou životnost.

Rozsah pracovních teplot je od -50 do +210 ºC (-58 až +410 ºF), maximální tlak 300 bar a maximální diferenční tlak 200 bar. Mohou být použity pro rotační kompresory s otáčkami až 2 000 ot.min-1. Ventily CM jsou k dispozici v průměrech od 72 do 192 mm (2,83 až 7.55"). Zdvih ventilu v závislosti na typu činí 0,75 až 2,5 mm (0,03 až 0,1"). Kroužkové ventily jsou vhodné pro mazané i bezmazé kompresory a také pro kompresory s plynulou regulací HydroCOM.

Technické údaje

Ventil CM od do
Maximální tlak 300 bar
Tlakový rozdíl 200 bar
Teplotní rozsah -50 °C (-58 ºF) +210 °C (+410 ºF)
Otáčky 2 000 ot.min-1