Czech (Čeština)

Ventily CE

Efektivní kroužkový ventil pro těžké plyny

  • Vysoká spolehlivost
  • Speciální ochrana pružin
  • Vysoká efektivita a dlouhá životnost

CE ventil je optimální pro použití v chemickém a zpracovatelském průmyslu, v rafinériích a v energetice. Rovněž je optimalizován pro provoz s těžkými plyny, např. oxidem uhličitým, oxidem uhelnatým nebo propylenem. Ventil nabízí spolehlivost a efektivitu i v nejtěžších podmínkách.

Při návrhu jednotlivých částí byl kladen zvláštní důraz na odolnost proti částicím, částicím z katalytického krakování a polymerům. Na průtok optimalizovaná geometrie kanálů , kroužku a sedla brání usazování částic. Tím je omezena netěsnost nebo dokonce předčasné opotřebení. Fa HOERBIGER vyrábí těsnící kroužky ventilu z lehkého plastu, odolného proti rázům a vyztuženého uhlíkovým vláknem. "Chránič pružin"(plastové pružinové pouzdro) chrání rozměrné a dynamicky optimalizované pružiny před opotřebením. Kromě toho je možné tam, kde lze předpokládat vyšší výskyt nečistot v plynu, ventil opatřit povlakem odpuzujícím nečistoty.

Ventily CE pracují v kompresorech s otáčkami do 1200 ot.min-1, při provozních teplotách do 210 °C (410 °F) a maximálním tlaku 200 bar. Maximální tlakový rozdíl do 100 bar. Velikost průměrů od 48 do 314 mm (1,9 až 12,3").

Technické údaje

CE Ventil od do
Maximální tlak 200 bar
Tlakový rozdíl <100 bar
Teplotní rozsah -20 °C +210 °C
Otáčky 1200 ot.min-1