Czech (Čeština)

Ventily CT

Pro použití v kompresorech s krátkým zdvihem a vysokými otáčkami

  • Vysoká účinnost a dlouhá životnost
  • Odolný proti nečistotám v plynu a zalepování olejem
  • Vysoké provozní teploty

CT ventily jsou vhodné prakticky pro všechny aplikace, kde se používají rychloběžné plynové kompresory s krátkým zdvihem. K hlavním oblastem použití patří doprava, těžba a skladování zemního plynu. Ventily pracují spolehlivě mnohokrát také v rafinérských provozech a v chemickém a petrochemickém průmyslu.

Konstrukce ventilu je osvědčena léty praxe. Těsnící deska z plastu ve spojení s tlumící deskou zmírňují ráz dopadu při otevření. Při vysokých otáčkách tlumící deska brání přilepování těsnící desky olejem. Uzavírací pružiny na vnější straně zaručují plynulý pohyb těsnící desky ventilu , a tím následně dlouhou životnost ventilu. Sedlo a průtočná plocha jsou odolné proti běžným nečistotám přítomným v plynu. CT ventil lze použít pro mazaný i bezmazý provoz.

Ventil může pracovat až do 1800 ot.min-1 při provozním tlaku do 350 bar, s maximálním tlakovým rozdílem 150 bar. Maximální provozní teplota 250 °C a průměr od 64 do 221 mm (2,5 až 8,7"), s maximálním zdvihem 2,8 mm (0,11") umožňují široké spektrum aplikací. Se systémem HydroCOM umožňují i plynulou regulaci.

Technické údaje

CT ventil od do
Maximální tlak 350 bar
Tlakový rozdíl 150 bar
Teplotní rozsah -20 °C (-4 ºF) +250 °C (+482 °F)
Otáčky 1800 ot.min-1