Czech (Čeština)

Svět v době krize

HOERBIGER Group

V roce 2008 se i HOERBIGER Group dostala pod tlak recese, která spustila globální finanční a hospodářskou krizi. V roce 2009 tržby klesly na 772 milionů eur. Poprvé za mnoho let byl výsledek skupiny záporný.

Společnost HOERBIGER však i tehdy investovala do své budoucnosti. V roce 2009 strategická obchodní jednotka Kompresorová technika koupila společnost Altronic, Inc. v Girardu ve státě Ohio, USA, a dostala se na první místo na světě ve výrobě vstřikovacích systémů pro motory poháněné plynem pro průmyslové účely.

Ve stejné době byla servisní divize Kompresorové techniky HOERBIGER schopna rozšířit své portfolio o opravy, údržbu a úpravy kompresorů a plynem poháněných motorů ke zvýšení jejich účinnosti, když zakoupila společnost Tritech Compression, Inc. ve Spruce Grove v Albertě v Kanadě.

S převzetím podnikání v oboru kompresorových ventilů od Galy, k němuž došlo rovněž v roce 2009, společnost HOERBIGER posílila svou pozici jednoho z hlavních dodavatelů ventilů a desek ventilů pro hermetické kompresory na světovém trhu chladicích a vzduchotechnických zařízení.

V roce 2010 společnost HOERBIGER úspěšně pokračovala v celkové restrukturalizaci všech strategických obchodních jednotek, kterou společnost zahájila v roce 2008, před vypuknutím finanční a hospodářské krize.