Czech (Čeština)

Rekonstrukce, globalizace, založení nadace

Martina Hörbigerová

Ještě pře druhou světovou válkou byly založeny prodejní pobočky HOERBIGER v Německu, Itálii a ve Velké Británii. V roce 1947 Martina Hörbigerová obnovila mezinárodní styky, nejdříve v Evropě a později také na obou amerických kontinentech, v Africe a v Asii. Do konce roku 1950 společnost HOERBIGER rozvinula vlastní distribuční systém v Severní Americe, v roce 1963 následovalo založení HOERBIGER Corporation of America a další rozšíření výroby. V roce 1970 byla založena HOERBIGER Nippon K.K. v Japonsku a byly navázány první kontakty na Tchajwanu, v Koreji a v Číně.

Na základě zkušeností z rozvoje a výroby ventilů pro kompresory se společnost HOERBIGER v roce 1971 rohodla systematicky budovat celiosvětovou síť servisních středisek pro opravy a údržbu pístových kompresorů. Tím společnost jasně předběhla své konkurenty.

V roce 1982 založila Martina Hörbigerová ve Švýcarsku nadaci HOERBIGER s cílem dlouhodobě zachovat uskupení společností HOERBIGER, rozšiřovat je a rozvíjet.

V letech, která následovala, nadace HOERBIGER podporovala úspěšný přerod ve skupinu HOERBIGER Group. Za tímto účelem nadace zadržovala většinu výnosů, které společnost vytvořila, a vyčleňovala je speciálně pro dlouhodobou stabilizaci skupiny.