Czech (Čeština)

Hydropneumatické sklápění střechy přívěsů užitkových vozidel

Nakládka a vykládka - snadno a spolehlivě

  • Plynulé nastavování stahovací střechy
  • Nouzové ovládání pomocí integrované ruční pumpy
  • Přípoj na stlačený vzduch

Obvyklé zvedací mechanismy pro střechy přívěsů užitkových vozidel jsou ovládány mechanicky za pomoci plynových pružin, nebo ručně hydraulikou. Fa HOERBIGER navrhla řešení pro tuto zajímavou mezeru na trhu, které je pro řidiče v mnoha ohledech značně pohodlnější.

Hydropneumatický systém využívá ke zvedání střechy stlačený vzduch z brzdové soustavy. Střecha se zvedá o 400 až 600 mm (15 až 23") během 30 sekund

Systém mění pneumatickou energii na hydraulickou. Srdcem systému je centrální hydraulické axiální jednopístové čerpadlo, poháněné pneumatickým lineárním motorem. Pokud není k dispozici žádný stlačený vzduch z vozidla, může být hydraulický tlak alternativně vyvozován integrovaným ručním čerpadlem.

Zvedací mechanismus je plynule nastavitelný, má robustní design a vyhovuje požadavkům tvrdého denního provozu. Ovládací mechanismus střechy se dodává ve stavu vhodném k okamžité instalaci. Hydraulické rychlospojky umožňují rychlou montáž. Další výhoda: díky své štíhlé konstrukci se standardizované hydraulické válce vejdou mezi klanice přívěsu.

Technické údaje

Vstupní pneumatický tlak 6 až 11 bar
Pracovní hydraulický tlak do 280 bar
Hydraulický výkon 0,3 až 0,5 l.min-1
Spotřeba vzduchu max. 40 l
Doba zvedání cca 30 s