Czech (Čeština)

Řídící jednotky a systémy pro bezpečnostní odstavení

DE-3000: Řídící jednotka

  • Až 60 konfigurovatelných vstupů, 20 digitálních výstupů a 4 analogové výstupy PID
  • Programování na bázi WindowsTM přes USB rozhraní
  • Podpora komunikace ModBus-RTU

Jedním ze systémů, které udávají směr ve vývoji řídících jednotek a systému pro bezpečné odstavení, je Altronic, poprvé patentovaný již v roce 1977. Od té doby se portfolio nejlepšího digitálního přístrojového vybavení neustále rozšiřuje. V současné době zahrnuje digitální přístroje pro měření teploty v jednom bodě i vícenásobné, skenery, pyrometry, přístroje pro měření tlaku, sytémy pro monitorování tlaku, tachometry, přístroje pro ochranu proti překročení otáček a indikátory doby provozu.

K nejnovější generaci digitálních jednotek patří konfigurovatelný systém DE-3000 pro havarijní odstávku a regulaci, vyvinutý na bázi nejmodernějších mikrokontrolerů a desek plošných spojů (PCB), zhotovený technologií povrchové montáže a určený pro kompresory a další rotační stroje.

Systém DE-3000 je plně škálovatelný a obsahuje inteligentní přídavný systém plošných spojů. Již jen v této základní konfiguraci poskytuje DE-3000 množství digitálních a analogových výstupů a na 30 vstupů, které lze individuálně nakonfigurovat pro použití se spínacími kontakty, termočlánky, nebo analogovými převodníky. Systém může být podle potřeby vybaven až 60 konfigurovatelnými vstupy, 20 digitálními výstupy a čtyřmi analogovými výstupy PID. Tato koncepce umožňuje používat pro několik strojních jednotek pouze jediný systém, což výrazně zjednodušuje údržbu i zaškolování obsluhujícího personálu.

Svou jednoduchou instalací se systém DE-3000 výrazně odlišuje od řídicích PLC systémů, které nabízí konkurence. Systém je programovatelný přes USB rozhraní za pomoci intuitivního terminálového programu, založeného na programu WindowsTM. Pro aplikace dálkového monitorování a/nebo regulace jsou plně podporovány komunikace ModBus-RTU